" Kochaj deszcz, kochaj wiatr, kochaj naturę. Chroń naturę. "

Respect Recycle Rethink

Nowy materiał Texapore Ecosphere, zaprojektowany przez markę Jack Wolfskin, w 100% pochodzi z recyclingu! Odpady materiału, powstające w procesie szycia odzieży, powracają z powrotem do cyklu produkcyjnego i zostają wykorzystane na nowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces produkcji pozostaje całkowicie wolny od odpadów.

Uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu, kochamy naturę i uwielbiamy zrównoważony rozwój. Rzetelna produkcja, procesy przyjazne dla środowiska, innowacje techniczne i przejrzystość to cechy charakterystyczne naszej marki. Wykonujemy pionierską pracę i chcemy służyć za wzór dla całej branży-powiedział Daniele Grasso, dyrektor ds. odzieży w firmie Jack Wolfskin

Wprowadzenie do produkcji materiału Texapore Ecosphere jest milowym krokiem w jedynie słusznym kierunku. Po raz pierwszy udało się wyprodukować membranę, która jest przyjazna środowisku i do tego ma imponujące parametry: membrana Texapore jest nieprzemakalna (20 000 mm), nieprzewiewna oraz oddychająca (>15000g/m2/24h). W ofercie znalazły się kurtki przeznaczone dla turystów, sportowców i rowerzystów, ale także dwa modele przeznaczone do miejskiego, codziennego użytku.

Jest wiele osób, które nawet w przestrzeni podmiejskiej czy miejskiej chce spędzać czas aktywnie. Chcą się ruszać na świeżym powietrzu i przy tym dobrze wyglądać. Właśnie dla nich Jack Wolfskin ma ofertę ubrań, które są równie zaawansowane technicznie jak ubrania innych marek, a dostępne są dla zwyczajnych-niezwyczajnych ludzi. Jeżeli chcemy spędzać czas aktywnie, w terenie, to jednocześnie powinniśmy się starać by ślad ekologiczny, który zostawiamy, był jak najbardziej przyjazny środowisku. Mam nadzieję, że ten trend będzie się rozwijał coraz bardziej – powiedziała ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska.

Na naszych oczach następuje przemiana branży outdoorowej. Niebawem wstydem będzie produkcja odzieży turystycznej w niższym niż dyktowany przez Jack Wolfskin standardzie . Nie dziwi mnie, że rynek docenił Texapore Ecosphere. Jack Wolfskin otrzymał za tę innowacyjną technologię nagrodę OutDoor Industry Award 2017 oraz tytuł Best in Show na targach Outdoor Retailer w Utah.

Firma poświęca wiele uwagi ochronie środowiska, bezpieczeństwu pracowników uczestniczących w całym procesie produkcji, stawia na bezpieczeństwo użytkowników. Produkty Jack Wolfskin są aktualnie w większości wolne od PFC (około 89 proc.) a celem firmy jest uwolnienie wszystkich produktów od tej substancji w 100 proc. do roku 2020. Ponadto produkty Jack Wolfskin nie zawierają naturalnego futra oraz wełny z angory. Zwierzęta, których puch wykorzystywany jest w kurtkach i innych produktach, nie są skubane żywcem i nie są przymusowo karmione. Jeśli jesteście wrażliwi na los zwierząt i przyrody, a zakładam że czytelnicy tego bloga tacy właśnie są, kupujcie produkty  w firmach dbających o powyższe wartości.  Inaczej świat się nie zmieni.

Pełna kolekcja na stronie Jack Wolfskin

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.