Flyhamak Fly daszek

Fly-daszek to produkt dedykowany do asymetrycznych hamaków. Jego kształt optymalnie pokrywa się z asymetrycznym  ułożeniem hamakersa. Daje skuteczne zabezpieczenie przed intensywnym słońcem, deszczem, wiatrem i śniegiem. Wykonany został z bardzo mocnego, nieprzemakalnego materiału, wzmocnionego splotem Ripstop.

DANE PODSTAWOWE:

wymiary asymetryczny  350 x 285 cm 

waga: 475 g z pokrowcem i odciągami

strona produktu: TU

cena: 149 PLN

SYSTEM ZAWIESZANIA

Flydaszek  wyposażono w linkę główną, biegnącą wzdłuż tarpa oraz dwa odciągi mocowane do ziemi. Linki są w kolorze neonowym, co nie jest bez znaczenia wieczorową porą. To oryginalne rozwiązanie. Większość tarpów dostępnych na rynku ma min 4 odciągi, które lekko utrudniają poruszanie w okolicy hamaka

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Flydaszek wykonany jest z bardzo mocnego, nieprzemakalnego materiału, dodatkowo wzmocnionego splotem Ripstop. Szwy prowadzone są równo i starannie. Po wielu miesiącach testowania w terenie nie zauważyłem jakichkolwiek wad produktu. To ciekawy produkt, który łączy bardzo dużą wytrzymałość z niską wagą. Aby uzyskać takie cechy, postawiono na asymetryczność i mniejszą powierzchnię tarpa. Flydaszek w połączeniu z hamakiem wygląda jak unoszący się ptak lub płaszczka. Zestaw prezentuje się okazale.

MODUŁOWOŚĆ

Flydaszek jest uzupełnieniem flyhamakowego ekwipunku. Pasuje także do większości dostępnych na rynku, asymetrycznych konstrukcji. To produkt szybki w montażu i demontażu. W połączeniu z Flykokonem będzie idealnym zestawem na jesienno-zimowe biwakanie.

KOMFORT

Tarp zabezpiecza przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Dwa odciągi to zaleta produktu. Mniej linek, szybszy montaż. Chwilę potrzebowałem, by przekonać się do mniejszej powierzchni tarpa. Pozwala śledzić otoczenie, chroniąc jednocześnie od warunków atmosferycznych.

CENA/JAKOŚĆ

Flyhamak Flydaszek to oryginalny i bardzo dobrze wykonany produkt. Jest świetnie uszyty, trwały, elegancki i z pewnością nietuzinkowy. Cenę uważam za atrakcyjną. 

Mocne strony produktu

  • made in Poland
  • wysoka jakość wykonania
  • małe wymiary
  • kompatybilny z większością asymetrycznych hamaków

Słabe strony produktu

  • w przeciwieństwie do dużych, wielozadaniowych tarpów, Fly-daszek jest produktem specjalistycznym, do asymetrycznych hamaków
Ocena końcowa
  • System zawieszania
  • Budowa i jakość wykonania
  • Modułowość
  • Komfort
  • Jakość/Cena
4.8

Uzasadnienie

Flydaszek to bardzo ciekawa konstrukcja, która łączy wysoką jakość i wytrzymałość z niską wagą. Mały minusik w pozycji komfort wynika z mniejszej niż rynkowo przyjęta powierzchni tarpa. Mam wciąż obawy związane z poważnymi ulewami lub śnieżycami. Do tej pory nie udało mi się upolować takiej pogody pod test. Producent wielokrotnie doświadczał ekstremalnych warunków pogodowych i zapewnia o pełnej ochronie hamaka. Minusik wynika zatem z mojej asekuracji i z przyjemnością podniosę ocenę do pełnej piątki po osobistym doświadczeniu jakiegoś pogodowego armagedonu.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.