" Nie po to idziemy w zielony las i krystalicznie czyste wody, żeby znosić trudy. Idziemy tam po to, żeby odpocząć - George Sears "

Bushcraft z Bushmenem-recenzja hamaka CAMO

Po testach latarki czołowej Ranger USB ( test TU ) i moskitiery Bushmen Desert ( test TU ), przyszedł czas na recenzję hamaka Bushmen Camo.

DANE PODSTAWOWE

strona produktu: hamak Camo

wymiary 3 X 1,5 m

udźwig 200 kg

materiał nylon spadochronowy

waga 330 g

cena 199,99 PLN za kompletny zestaw tj hamak, system zawieszenia i dwa ultralekkie karabinki

Pierwsze, co zwraca moją uwagę, to opakowanie zewnętrzne. Produkt jest dobrze przygotowany do ekspozycji na sklepowych półkach. Kartonowe pudełko zawiera podstawowe dane oraz pięknie go eksponuje. W środku znalazłem też miły bonus-naklejkę.

SYSTEM ZAWIESZANIA

System zawieszenia stanowią dwie, mocne linki o długości 3m każda (wytrzymałość statyczna – 600 kg). System jest prosty i szybki w użyciu. Regulacja następuje przez owinięcie liny wokół drzewa. Linki oraz dwa ultralekkie karabinki ( waga 21 g, wytrzymałość 12 KN ) są w zestawie, co czyni produkt bardzo atrakcyjnym cenowo i gotowym do użycia w terenie.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Hamak ma klasyczne wymiary 3 x 1,5 m. Jest bardzo dobrze uszyty. Liczne testy nie doprowadziły do jakichkolwiek uszkodzeń. Wszystkie szwy są świetnie poprowadzone. Użyty materiał bardzo szybko schnie i jest przyjemny w dotyku. Tym, co wyróżnia hamak CAMO od wcześniej testowanych, to z pewnością pokrowiec oraz kamuflaż. Producent kolejny raz zaskakuje pomysłowością. Jedna linka systemu nośnego przechodzi przez specjalnie wzmocnioną szczelinę w pokrowcu. Po przymocowaniu tej linki do drzewa, pozostaje jedynie wysunąć hamak z worka idąc w kierunku przeciwległego drzewa. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie rozwieszenie i zwijanie hamaka, bez ryzyka uszkodzenia o leżące na ziemi gałęzie czy skały. Daje także gwarancję, że nie zgubicie pokrowca podczas biwakowej krzątaniny. Zastosowany w pokrowcu i hamaku kamuflaż, to bardzo popularny Woodland / M81. Wiem to nawet ja, gość którego armia nie chciała ( a może ja nie chciałem? – dziś już nie pamiętam). Hamak doskonale wtapia się w otoczenie. Po spakowaniu zajmuje poniżej 1 litra objętości w przestrzeni plecaka.

MODUŁOWOŚĆ

Hamak CAMO jest częścią doskonale przemyślanego zestawu (hamak, thermo tarp i moskitiera ). Posiadając cały zestaw, możesz cieszyć się biwakami przez cały rok kalendarzowy.

KOMFORT

Hamak jest bardzo wygodnym. Wymiary pozwalają na spokojny sen osobą nawet o wzroście 2 metrów. Hamak jest optymalnie wentylowany i miły w dotyku.

CENA / JAKOŚĆ

Hamak CAMO jest gotowym i tanim rozwiązaniem dla miłośników outdooru. Produkt spodoba się z pewnością miłośnikom bushcraftu, survivalu, rekonstrukcji historycznych, harcerzom.

Mocne strony produktu:

-wysoka jakość wykonania

-kamuflaż

-atrakcyjna cena

-małe wymiary

-kompletny system zawieszania w cenie produktu

-atrakcyjne opakowanie

Słabe strony produktu:

-brak alternatywy w postaci taśm, które w moim odczuciu są mniej inwazyjne dla kory drzew

-regulacja linek wymaga chwili zachodu

Ocena końcowa
  • System zawieszania
  • Budowa i jakość wykonania
  • Komfort
  • Cena/Jakość
4.6

Uzasadnienie

Gdziekolwiek przyjdzie Wam biwakować, hamak CAMO z Bushmen.pl stanowi produkt gotowy do błyskawicznego użycia. Kamuflaż woodland sprawi zaś, że w środowisku naturalnym staniecie się całkiem niewidzialni. Hamak Camo był moim nierozłącznym kompanem podczas włóczenia się polskich lasach w ostatnich trzech miesiącach. W połączeniu z moskitierą i thermo tarpem stanowi pancerny, całoroczny zestaw dla każdego outdoorowca.  Jedyną uwagę mam do systemu zawieszania. Jestem zwolennikiem taśm, które są mniej inwazyjne dla kory drzew.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

  • Bushmen Thermo-tarp – Rewild.pl

    […] testowałem w klasycznym połączeniu z hamakiem Camo i firmową moskitierą. Uważam, że warto pochylić się nad ofertą Bushmen Travel Gear, […]

    Kwiecień 28, 2019 - 6:59 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.