" Im więcej wiesz, tym mniej nosisz-Mors Kochanski "

Jökel of Sweden

Jökel of Sweden to trzysezonowa, ultralekka, wodoodporna i bardzo wytrzymała mata pompowana do spania w outdoorze. Opakowanie sugeruje produkt premium. W środku znajdziecie pompowaną matę wraz z pokrowcem, zestaw naprawczy i jak w 50 twarzy Greya -maskę na oczy do spania.

Cechy i dane techniczne 
Materiał: Nylon 20D + powłoka TPU 
Waga: 480g
Rozmiar: 186 x 54 x 6 cm 
Rozmiar w pokrowcu: 8 x 28 cm 
Współczynnik izolacji R: 1,3 
Kolor: szary
Cena: 32,88 GBP

strona produktu: TU

ROZKŁADANIE I PAKOWANIE MATY

Pokrowiec jest idealnie dopasowany. Proces rozkładania i pakowania maty przebiega szybko i bezproblemowo. A jak z jej obsługą? Nie potrzebujemy pompki czy innych współczesnych wynalazków. Po rozwinięciu maty wystarczy kilka mocnych dmuchnięć, by ją napompować. Specjalny, dwustopniowy zawór zabezpiecza przed ucieczką powietrza. Jeśli chcemy spakować matę –pociągamy mocno za cały zawór, składamy matę “na trzy”, zwijamy ją i zabezpieczamy dołączoną gumką.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Firma Jökel of Sweden stworzyła produkt, który ma sprawdzić się w każdej sytuacji. Mata jest wodoodporna,  odporna na rozdarcia, przebicie i ścieranie.  Podczas ostatniego biwaku siedzieliśmy na niej przy ognisku w trzech chłopa o łącznej wadze 300 kg. Dała radę. Mata jest doskonale wykonana, lekka jak piórko i kompaktowa -zajmuje w plecaku tyle miejsca, co butelka wody..

Koło tej maty nie można przejść obojętnie. Ma elegancki, szary kolor i ciekawą konstrukcję komór, przypominającą bizantyjskie mozaiki. Jak dla mnie – to miss wśród mat turystycznych. Materiał i kształt komór powodują, że nie ślizgamy się po macie w trakcie snu.

KOMFORT

Po kilkunastu latach użytkowania topornych karimat, produkt Jokel of Sweden jest bardzo ciekawą alternatywą. Mata jest jedną z najlżejszych 3-sezonowych mat na rynku.  Jest mała po spakowaniu i wystarczająco duża po napompowaniu ( 186 x 54 x 6 cm ). Materiał jest miły i matowy w dotyku.

Nie jestem już młody, nie jestem też lekki. 6 cm grubości maty Jökel of Sweden na nowo definiuje moje pojęcie komfortu spania w outdoorze.

Jest jeszcze jeden drobiazg w pakiecie – maska na oczy do spania. Przyda się każdemu, kto rozpoczyna przygodę z biwakowaniem. Maska skutecznie “odłącza” od otoczenia.

CENA/JAKOŚĆ

Za stosunkowo niewielkie pieniądze nabywamy produkt premium, którego jakość i parametry zaspokoją oczekiwania większości turystów.

Mocne strony produktu

ultralekki materac turystyczny

produkt bardzo pakowny

zawór z innowacyjnym rozwiązaniem, uniemożliwiającym wypływ powietrza podczas nadmuchiwania

szybki proces pompowania i zwijania maty

Słabe strony produktu

niski współczynnik izolacji (co ma znaczenie podczas biwakowania w ujemnych temperaturach)

Ocena końcowa
  • Rozkładanie i pakowanie maty
  • Budowa i jakość wykonania
  • Komfort
  • Cena/Jakość
5

Uzasadnienie

Jökel of Sweden to trzysezonowa, ultralekka, wodoodporna i bardzo wytrzymała mata pompowana do spania w outdoorze. Jest dobrze wykonana, atrakcyjna wizualnie, no i  komfortowa. Po latach spania na glebie, deskach, karimatach i starej macie samopompującej z wcześniejszej epoki, produkt Jökel of Sweden jest jak łóżko wodne. Jak dla mnie odkrycie roku i nowy poziom komfortu podczas biwakowania.

Szkoda jedynie, że nie jest to 4 sezonowa mata… Za to punktu odjąć jednak nie mogę, bo producent jasno określił zastosowanie maty, a i w prywatnej korespondencji przypominał o parametrach izolacyjnych. Osobiście będę używał matę przez okrągły rok. Zimą mata posłuży, jako dodatkowa izolacja w hamaku z podpinką.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.