" Kawa to balsam dla serca i ducha - Giuseppe Verdi "

Radosny Niedźwiedź na kofeinie

W sieci jest wiele tekstów i filmów odkrywających poranne rytuały nastoletnich celebrytów i celebrytek. Zapragnąłem i ja.

Dzień zawsze zaczynam od porannej kawy, aromatycznej, gęstej, czarnej. To czas dla mnie, czas na nieśpieszne wejście w rytm nowego dnia, wskoczenie na właściwe obroty. Wyjazd w góry, na leśny biwak nie przeszkadza w celebrowaniu tego miłego rytuału. Czasem to kawa w schronisku turystycznym, czasem z kawiarki, z kuchenki na patyki. Dziś napijmy się kawy Radosny Niedźwiedź. To wyjątkowo zmyślny niedźwiedź.

Opakowanie skrywa siedem torebek z porcją kawy o jednostkowej wadze 56g.

Cena opakowania: 36,90 PLN

dystrybutor: www.iidlo.pl

Co pijemy? Zgodnie z deklaracją producenta to 100% Arabica.

Kawa Arabica pochodzi z ciepłolubnej odmiany kawowca o etiopskim rodowodzie. Ziarna Arabiki są płaskie i długie. Zawierają niewiele kofeiny (1-1.5%) , nadając kawie łagodny i aromatyczny smak. Arabica uprawiana jest w Brazylii, Kolumbii, na Jawie i w Afryce Równikowej, na glebie o niskim pH, w terenie górzystym między wysokością 800 a 2000 metrów nad poziomem morza.

Sposób parzenia

Producent postawił na prostotę i funkcjonalność. Torebka skrywa jedną porcję zmielonej kawy. Opakowanie stanowi jednocześnie filtr do parzenia kawy. Po bokach mamy kartonowe “skrzydełka”, które nakładamy na brzeg kubka. Jednym pociągnięciem ręki otwieramy opakowanie i powoli zalewamy kawę wodą o temperaturze bliskiej wrzenia. 150 ml wody, 3 minuty parzenia, filtr do kosza i raczymy się kawą.

Wrażenia smakowe

Kawa Radosny Niedźwiedź jest aromatyczna, bardzo łagodna i dobrze zbalansowana. Miałem minimalny niedosyt wrażeń smakowych, ale pamiętam o tym, że to czysta, łagodna Arabica. Kawę testowałem w szerszym gronie, a opinia była jednoznaczna-to świetna, outdoorowa kawa. Jest odpowiednio łagodna i odpowiednio mocna, by przebudzić śpiącego niedźwiedzia. Pije się nią z dużą przyjemnością. Zalecam picie w pięknych okolicznościach przyrody i w doborowym towarzystwie. Wtedy, prawdopodobnie smakuje jeszcze lepiej.

Po kilku niemiłych doświadczeniach z różnych schronisk i stacji paliw ( kawa w klimacie przepalonego oleju silnikowego z domieszką zmielonych papierosów), kawa Radosny Niedźwiedź to wielce radosne odkrycie.

Cena do Jakości

5 PLN z kilkoma groszami za kubek smacznej kawy, którą wypijecie gdzie chcecie i kiedy chcecie, bez konieczności targania kawiarek i młynków do kawy, jest w pełni uzasadnioną i atrakcyjną.

Mocne strony:

prosty proces parzenia

-aromatyczny i łagodny smak

-kompaktowość

-atrakcyjna cena

Słabe strony:

-mocowanie filtra jest genialnie proste, ale dedykowane raczej do węższych/niższych kubków. Zaparzenie Radosnego Niedźwiedzia w szerokim kubku/menażce powoduje, że filtr z kawą nie jest zanurzony w płynie i kawa parzy się jedynie przez krótką chwilę, lanym strumieniem wrzątku. Zawsze można zgiąć skrzydełka w innym miejscu. Nie jest to więc wada a jedynie luźna, zuchwale uchwycona w hamaku myśl. Jeśli chcesz wycisnąć wszystko, z każdego zmielonego ziarnka Arabiki, filtr powinien być zanurzony w naparze. Moje spostrzeżenie może okazać się sensownym.

Ocena końcowa
  • Sposób parzenia
  • Wrażenia smakowe
  • Cena/Jakość
4.8

Uzasadnienie

Nie ma nic piękniejszego niż świt podziwiany z hamaka… z kubkiem dobrej, aromatycznej kawy. Prosty proces parzenia, łagodny smak i dobra cena powodują, że warto sięgnąć po Radosnego Niedźwiedzia. W wąskim/niskim kubku kawa nabiera mocy i aromatu. Trzy minuty parzenia uwalniają porcję radości na cały dzień.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.