" LELEKA pixy hammock "

LELEKA Hamak-ultralekka eksplozja kolorów

Hamak LELEKA to ultralekki, asymetryczny hamak Made in Ukraine. Dedykowany jest do wszelkich, całorocznych działań outdoorowych, ze szczególnym uwzględnieniem ciepłych pór roku. To także doskonały hamak do spędzania wolnego czasu w ogrodzie, parku, na przyjęciu.

DANE PODSTAWOWE:

strona produktu: Leleka HAmmock

wymiary 290 x 120 cm

udźwig    135 kg

materiał: Nylon 20D RipStop

waga deklarowana: 200 g, wg moich pomiarów tylko 192 g !

cena: 35 USD

do kupienia TU

SYSTEM ZAWIESZANIA

System zawieszenia stanowią dwie, mocne linki o długości 2,1 m każda System jest prosty i szybki w użyciu. Regulacja następuje przez owinięcie liny wokół drzewa i zawiązanie węzła. Nic prostszego nie da się wymyślić. Super szybko, super prosto.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Hamak testuję od wielu miesięcy. Uszyto go z super mocnego i ultralekkiego materiału Nylon 20D RipStop w neutralnym, szarym kolorze. Producent zadbał jednak o miłośników kolorów: alternatywą są więc radosne kolory: niebieski, różowy i żółty. Jakość szycia nie budzi zastrzeżeń. Szwy prowadzone są równo i starannie. Po wielu miesiącach testowania w terenie nie zauważyłem jakichkolwiek wad produktu. Materiał jest oddychający i bardzo miły w dotyku. Pokrowiec uszyto z tego samego materiału. Jest jednostronnie otwierany i wystarczająco luźny, by bez kłopotu spakować hamak nawet w trudnych warunkach pogodowych. Pokrowiec zawiera też ucho, które pomocne będzie do przytroczenia hamaka.. Ułatwi także wypakowanie hamaka na biwaku. Hamak jest tak lekki i mały, że zazwyczaj trzymam go w kieszeni spodni i wyciągam na każdym postoju. Hamak zmieści się także w każdej damskiej torebce. Zamiast siadać na wątpliwej czystości ławkach – rozwieście hamak w waszym ulubionym parku lub biurze.

MODUŁOWOŚĆ

Leleka Hammock to jedyny model w ofercie ukraińskiej manufaktury. W sklepie producenta można dokupić ultralekką moskitierę, która czyni zestaw jeszcze bardziej wszechstronnym. W takiej konfiguracji hamak doskonale sprawdzi się zarówno w parku podczas letniego pikniku, jak i w warunkach outdoorowych. Rozważ także zakup ultralekkiego Sleeper Quilt od Liteway Equipment (TU), który w zależności od potrzeby będzie podpinką pod hamak, śpiworem lub posłuży jako biwakowe poncho. W takiej konfiguracji możesz wędrować i biwakować przez większą część roku w stylu ULTRAlight.

KOMFORT

Do hamaka musiałem się przyzwyczaić. Jest tak lekki i pozornie delikatny, że początkowo kładłem się z pewnymi obawami. Dziś wskakuję do niego z buciorami, bez żadnego stresu. To kwestia zaufania. Jeśli zaufasz technologii, zaczniesz spać jak dziecko. Ta sama ultratechnologia sprawi, że w plecaku będziesz miał/miała więcej wolnego miejsca a i mniej kilogramów do noszenia na plecach. Możliwość asymetrycznego ułożenia ciała w hamaku powoduje, że nocleg jest bardzo komfortowym. Materiał jest zwiewny i miły w dotyku. To produkt, w których chce się nie tylko spać ale bujać przez cały dzień. Nie jest ważne, czy jesteście w górach, przy plaży lub w parku, albo podczas rowerowej wycieczki. Jestem przekonany, że wybranie intensywnych kolorów hamaka sprawi, że w jednej chwili zbudujecie radosną hamakową wioskę, która tętnić będzie życiem przez cały dzień i calutką noc.

CENA/JAKOŚĆ

LELEKA hamak to doskonały produkt. Jest ultralekki, ultrakolorowy, pakowny, świetnie uszyty i bardzo trwały. Cena producenta jest zaskakująco niska, jak na tego typu produkt.

Mocne strony produktu

  • ultralekki i ultrapakowny
  • wysoka jakość wykonania
  • atrakcyjna cena

Słabe strony produktu

  • tradycyjnie już mam jedną uwagę do tego typu systemu wieszania hamaków – drzewa są bardziej narażone na uszkodzenie kory. Dołożenie pętli z taśmy lub ochronnej opaski z kawałka materiału, rozwiążą ten problem

Rekomendacje

Hamak w pokrowcu jest niewielką paczką ale o dużym potencjale dalszej kompresji. Warto pomyśleć o mini workach kompresyjnych, które zastąpią klasyczny pokrowiec hamaka. Mały produkt stanie się jeszcze mniejszym i pakowniejszym.

  • System zawieszania
  • Budowa i jakość wykonania
  • Komfort
  • Cena/Jakość
4.6

Uzasadnienie

LELEKA Hammock to pierwszy ultralekki hamak, jaki przyszło mi testować. Jest lekki jak piórko, zwiewny niczym baletnica i wytrzymały jak biegnący wilk. To wszechstronny kompan: na rower, górską wycieczkę, piknik w parku a także podczas krótkiej przerwy w pracy. Mocnym atutem są kolory. Wprowadzają dobry nastrój na cały dzień. 

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.