" Fjallraven Kanken zaskakuje od ponad 30 lat"

Kanken-kolorowy zawrót głowy

Witaj szkoło! Z większym lub mniejszym entuzjazmem czas wracać do “budy”..

Za “moich czasów” modne były torby na ramię. Właściwie to już nie pamiętam, czy były modne, czy też nie było alternatywy. Skrzywieni targaliśmy je od klasy do klasy, czasem ciągnęliśmy po ziemi. Wada postawy gwarantowana.

Odpowiedzią na niepokojące wyniki publikowanych badań był plecak Fjallraven Kanken. Tak było w wielkim świecie. W komunistycznej Polsce dostępny był jedynie skóropodobny plecak z jednym/dwoma zapięciami i odblaskami. Ha! Jednak pamiętam, ale głowa wyparła...

Fjallraven wstrzelił się w temat. Rozwiązał problem zatroskanych rodziców. Proste plecy to szczęśliwe plecy!

Fjallraven szacował, że w pierwszym roku sprzeda 200 egzemplarzy. Sprzedał 400 sztuk. W następnym roku liczba wyniosła 30 000 i tak rozpoczęła się legenda plecaka Kanken.

Wykonany jest z trwałego i lekkiego materiału Vinylon ( model Re Kanken idzie z duchem czasu-uszyto go z materiału pochodzącego z recyclingu). Kånken posiada komorę główną, zapinaną na zamek kieszeń z przodu oraz dwie kieszenie boczne.

Przednia kieszeń jest bardzo praktyczna. Pozwala na szybki dostęp do akcesoriów typu: telefon komórkowy, okulary przeciwsłoneczne, dokumenty czy słuchawki. Kieszenie boczne świetnie nadają się na inne akcesoria: parasol, piórnik lub małą butelkę wody. Główna komora z dużym otworem ładunkowym ułatwia dostęp do podręczników, zeszytów, aparatu, bluzy itp przedmiotów (jeśli planujesz noszenie laptopa- wybierz dedykowaną wersję Kankena). Jest jeszcze coś… Wewnątrz plecaka znajdziesz szarą, wyjmowalną piankę. Pewnie myślisz, że służy do usztywnienia plecaka. To forma małej maty, na której można usiąść w przerwie szkolnej lub na jednodniowej wycieczce.

Mnie wciąż zaskakuje fenomen modelu Kanken, który właściwie nie zmienił się od roku 1978. Rozpoznasz go na mieście w ułamku sekundy. Kanken stał się produktem kultowym.

Minęło 30 lat, odkąd pierwszy plecak Kanken pojawił się w sklepach. Idea noszenia plecaka w pełni się przyjęła. Pierwotnie zaprojektowano go z myślą o dzieciach. Dziś nosi je prawie każdy, bez względu na wiek. Każdego roku sprzedaje się ponad 200.000 sztuk tego modelu. Licznik wyprodukowanych plecaków przekroczył już liczbę 3 milionów! Nie zliczę wersji kolorystycznych modelu Kanken. Fjalraven zaskakuje nas każdego roku, wypuszcza wersje limitowane, powiększa się rodzina Kanken (na 2020 np Hip Pack) a rozpoczęta kolaboracja ze światem mody powoduje, że Fjallraven już nie stara się nadążać za trendami – Kanken wyznacza trendy!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.