" Płynąca rzeka zmian "

Bayonix-ekologiczny produkt roku!

Czy wiesz, że 89 miliardów litrów wody trafia do plastikowych butelek na całym świecie każdego roku?  35 miliardów plastikowych butelek trafia rocznie na wysypiska i do oceanów!

Pomiędzy Hawajami a kontynentem amerykańskim znajduje się wyspa wielkości Europy Środkowej zbudowana z nagromadzonych odpadów z tworzyw sztucznych. Szacuje się, że waży ponad trzy miliony ton. Naukowcy obliczyli, że sześciokrotnie więcej plastiku niż planktonu unosi się w morzu. Po rozbiciu na mikroplastiki finalnie dociera na nasze talerze.

Pisałem już o tym w tekście “Trashion – mały, wielki krok” oraz “Góry śmieci

Dziś chciałem zwrócić Waszą uwagę na ciekawy produkt, który zrodził się z potrzeby ratowania naszego zdrowia i świata. Przedstawiam Wam bidon Bayonix.

Cechy i dane techniczne 

Pojemność: 0,75 litra
Rozmiar: wysokość 25 cm, średnica 6,7 ​​cm u dołu, 9 cm w górnej części
Waga: 210 g
Maksymalna temperatura płynu: 45 ° C

cena: 34,95 €
Części wymienne: bidon 17,99 €, pokrywka 9,99 €, zamknięcie 6,99 €
Strona producenta: 
www.bayonix.com

Wiem, że na rynku jest wiele bidonów. Do wyboru, do koloru… Czemu więc Bayonix?

POJEMNOŚĆ

Pojemność 0,75 ml wydaje się idealną na jednodniową wędrówkę, do pracy, czy na trening.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Butelka BAYONIX wykonana jest z jednego, certyfikowanego ( Cradle to Cradle Certified ) polimeru. Producenci celowo zrezygnowali z dodatkowych elementów, takich jak uszczelki czy nadruk. W ten sposób zagwarantowana jest absolutna czystość materiału, a ciecz jest w 100% otoczona materiałem wolnym od szkodliwych substancji.  Wszystkie użyte materiały, chemikalia i barwniki są całkowicie przyjazne dla środowiska. Każda część bidonu jest możliwa do wymiany, a podzespoły kupicie na stronie producenta! To produkt bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Oznacza to, że to bodaj pierwsza, w pełni biodegradowalna butelka!

Butelka BAYONIX ma piękną, minimalistyczną formę. Zachwyca kształtem i neutralnym kolorem. Projektanci pamiętali o miłośnikach dwóch kółek. Bidon pasuje praktycznie do każdego uchwytu rowerowego. Mieści się w bocznych kieszeniach plecaka, uchwytach turystycznych nerek itp produktów.

Otwór w pokrywie umożliwia wpięcie karabinka. To rozwiązanie umożliwia bezpieczny transport bidonu podczas uprawiania wszelkich sportów. Szkoda jedynie, że nie wepniemy dużego, alpinistycznego karabinka.

KOMFORT

Bidon jest całkowicie neutralnym. Nie ma potrzeby (a nawet nie wolno) wyparzania przed pierwszym użyciem. Wlałem wodę ze strumienia i wiecie co? Smakowała wodą, nie plastikiem, nie aluminium. Butelka nie chłonie też zapachu płynów!

Butelka jest bardzo wytrzymała. Podczas moich przygód w Tatrach Wysokich, bidon kilkukrotnie miał bliski kontakt z ostrymi skałami. Z każdego upadku wychodził bez szwanku. Bidon zwęża się ku dołowi, co pozwala na pewny chwyt. Z uwagi na brak uszczelek, korek musiał być doskonale dopasowany. Chodzi więc ciut topornie, ale trzyma szczelność. Test suchej serwetki zaliczony.

Na stronie producenta znajdziecie jasne i uczciwe komunikaty: Nie myć w zmywarce! Nie wlewać płynów powyżej 45 stopni! A co się stanie, jeśli tego nie doczytacie…?

Moja żona chciała dobrze. Nieświadoma parametrów produktu, wstawiła bidon do zmywarki, na 50 stopni 🙁

CENA/JAKOŚĆ

Butelka do picia Bayonix jest produktem dla osób świadomych ekologicznie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze nabywamy bardzo dobrze wykonany, ekologiczny produkt premium, którego jakość i parametry zaspokoją oczekiwania większości turystów.

Moim zdaniem Bayonix to produkt przełomowy, wart uwagi i zakupu. Nagroda ISPO nie pozwala przejść obojętnie i sygnalizuje, że nadchodzi NOWE. Bayonix jest pionierem, który wyznacza jedynie słuszny kierunek rozwoju!

Mocne strony produktu

produkt 100% biodegradowalny

100% wolny od zanieczyszczeń

ergonomiczny kształt i optymalna pojemność

modułowa konstrukcja

made in Bavaria

Słabe strony produktu

produkt tylko do chłodnych płynów

otwór dostosowany jedynie do małych karabinków

  • Pojemność
  • Budowa i jakość wykonania
  • Komfort
  • Cena/Jakość
4.9

Uzasadnienie

Butelka Bayonix to produkt rewolucyjny, uznany przez ekspertów na największych, europejskich targach ISPO w Monachium. To hołd dla naszej planety i naszego zdrowia. Bayonix zmienia sposób myślenia. Chcę być częścią tej zmiany.

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.