" Świat się zmienia, technologia się zmienia, ludzie się zmieniają, drzemki pozostawały te same…aż do teraz "

UpNap- eksplozja energii i koloru

UpNap odkryłem niedawno  i od pierwszej chwili zaczęła mnie intrygować. To polska, mała, rodzinna firma, która pisze o sobie tak:


Jesteśmy upnapersami – nasz żywioł to outdoor. Myślisz, że to szaleństwo by gdzieś się zdrzemnąć? Hmm – my nie. Nie zawsze jednak tak było. My też sypialiśmy jak normalni ludzie. Nosiliśmy karimaty i namioty. Dźwigaliśmy materace i koce.
Teraz już zawsze zabieramy ze sobą nasze ulubione łóżko – tak na wszelki wypadek. Świat się zmienia, technologia się zmienia, ludzie się zmieniają, drzemki pozostawały te same…aż do teraz.

Kurcze, pomyślałem, jak nie przetestować takiego hamaka, jak nie poznać tak mega pozytywnych ludzi?

I oto proszę – dziś recenzja dwukolorowego hamaka od UpNap

DANE PODSTAWOWE:

 • Strona producenta: UP NAP
 • Waga : 472 g (z linkami i karabinkami: 822 g )
 • Materiał : ripstop w dwóch kolorach
 • Rozmiar : 250cm x 140cm
 • Udźwig : 160 kg
 • Cena: 195 pln

SYSTEM ZAWIESZANIA

System zawieszania UpNap składa się z dwóch, miękkich i kolorowych lin oraz dwóch lekkich karabinków. Jest pewną nowością, w porównaniu do wcześniej testowanych systemów. Równomiernie rozmieszczone węzły pozwalają w banalnie prosty sposób regulować wysokość zawieszania hamaka. Nawet w kiepską pogodę zestaw rozłożycie w okolicach 1 minuty. Zestaw należy do lekkich – 350g – waga linek z karabinkami. Cena: 60 pln

 • Maksymalny udźwig: 500 kg
 • Długość: 2 m razem z węzłami (każda sztuka)
 • Karabinek: Siła 12: KN,

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uzupełnienia zestawu dwoma taśmami, które ochronią korę drzew. Dla mnie to ważny dodatek, szkoda że nie jest w cenie systemu.

*Należy pamiętać, że system zawieszania stanowi wyposażenie dodatkowe i nie zawiera się w cenie hamaka

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Hamak UpNap należy do klasycznych, jednoosobowych hamaków. Sztuką jest jednak wyczarować  z płachty materiału hamak, w którym będziecie czuć się, jak w domu.  Hamak UpNap uszyto z super mocnego materiału Nylon w Rip Stop kolorze Green (jak dla mnie limonka) oraz Pink. Zaskakują trochę wymiary, które nieznacznie odbiegają od średniej rynkowej. Jest krótszy i ciut węższy. Jakość szycia nie budzi zastrzeżeń. Szwy prowadzone są zygzakiem, równo i starannie. Po okresie wakacyjnego testowania nie zauważyłem jakichkolwiek wad produktu. Materiał jest oddychający i bardzo miły w dotyku. W zestawie brak cięciw, która nie tylko umożliwia szybkie rozwieszanie hamaka ale i wieszanie podręcznych przedmiotów (latarka, rękawice, busola itp). Hamak nie posiada odrębnego pokrowca. Pokrowiec jest integralną częścią hamaka i po rozwieszeniu służy za kieszeń na telefon lub butelkę czegoś wysokooktanowego. Jest wzmocniony, co dodatkowo zachęca do ciągnięcia, bujania, dzikiej zabawy. Jest wystarczająco luźny, by w prosty i szybki sposób spakować hamak. Wszyta taśma z plastikową klamrą służy do kompresji pakunku, co jest ogromnym plusem. Taśma ta umożliwia „wpięcie” pakunku w pasek torby, plecaka, paska od spodni.

 MODUŁOWOŚĆ

Testowany hamak pozycjonuję jako podstawowy model, który pozwala na ewentualną, dalszą rozbudowę o moskitierę czy underblanket. Niestety w tym wypadku należy odesłać na zakupy do innych firm. UpNap skupił się na szyciu dobrych i bardzo wytrzymałych hamaków, tyle.

KOMFORT

Możliwość asymetrycznego ułożenia ciała w hamaku powoduje, że nocleg jest bardzo komfortowym. Materiał jest bardzo miły w dotyku. To produkt, w których chce się nie tylko spać ale bujać przez cały dzień. Tu muszę także wspomnieć o fenomenie hamaka UpNap. Jest w nim coś, co powoduje, że mimo szerokiej gamy hamaków w mojej kolekcji, rodzina w zasadzie pakuje się tylko do UpNapa. Nie wiem, może zadziałały na podświadomość kolory i okres wakacyjny? Faktem jest, że UpNap stał się miejscem wypoczynku i wakacyjnym centrum życiowym. Co dziwne, mniejszych wymiarów hamaka się nie zauważa i nie odczuwa. Dodanie drugiego koloru powoduje nawet, że hamak optycznie staje się jeszcze większym.

ASPEKT SPOŁECZNY

Moja rodzina uplasowała UpNap w ścisłej czołówce polskich hamaków. Lgnęła do hamaka bez wiedzy o aspekcie społecznym, a ten (obok bajecznych kolorów) może być głównym czynnikiem zakupowym.

Ekipa UpNap nie skupia się jedynie na robieniu biznesu. Chcieli dać coś od siebie, ludziom którzy może mieli mniej szczęścia w życiu. Hamaki UpNap szyte są we współpracy z organizacją BARKA, która wspierają ludzi wykluczonych oraz organizacją FURIA, dającą pracę ludziom z autyzmem.

Głównym celem organizacji BARKA jest tworzenie miejsc pracy dla ludzi wykluczonych społecznie. Miejsca takie jak ekologiczna farma, kantyny, restauracje, stolarnie czy właśnie zakład krawiecki pozwalają tym ludziom rozwijać nowe umiejętności i powoli wrócić na rynek pracy i godny standard życia.

W poznańskiej placówce powstało laboratorium UpNap. Po wielu próbach powstał doskonały hamak, szyty ręcznie – sztuka po sztuce. Integruje ludzi, przełamuje bariery. To hamak pełen dobrego serca, po brzegi wypełniony pozytywną energią.

CENA/JAKOŚĆ

Dwukolorowy hamak UpNap to świetny produkt. Emanuje dobrą energią, sprawia że nawet w kiepski dzień uśmiechniesz się. Jest świetnie uszyty, trwały, elegancki i bajecznie kolorowy. Cena producenta jest adekwatna do jakości i w pełni uzasadniona. Powiem nawet więcej-to cena bardzo atrakcyjna! Ciekawym pomysłem jest pomysł pakietowej sprzedaży w zestawie z kawą lub turystycznym lunchem. To nie tylko nowatorskie, ale i mega pozytywne podejście do tematu sprzedaży hamaków. Momentalnie chcesz rozwiesić hamak i bujać się w cieniu drzewa.

Mocne strony produktu

 • made in Poland
 • aspekt społeczny
 • gama kolorystyczna
 • wysoka jakość wykonania
 • małe wymiary
 • zintegrowany pokrowiec

Słabe strony produktu

 • Jeśli szukasz hamaka na wakacje, do parku, na festiwal czy domowy balkon –UpNap nie ma słabych stron. Brak jednak w ofercie producenta dodatkowego asortymentu. Jeśli szukasz dodatkowego wyposażenia, niestety zmuszony będziesz poczynić zakupy u konkurencji (moskitiera, tarp, underblanket)
 • System zawieszania
 • Budowa i jakość wykonania
 • Modułowość
 • Komfort
 • Aspekt społeczny
 • Cena/Jakość
4.8

Uzasadnienie

UpNap to świetny hamak, w dobrej cenie. Sprawia, że świat staje się lepszym. Przełamuje codzienną rutynę i zachęcać do przygód w plenerze. Czy potrzeba pisania czegoś jeszcze? Rekomendacja: kupuj!

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.