" Moon rays through the leaves, may tree with dream converge. A whisper silence cleaves, from words let "Treem" emerge." - Indrek Roosileht "

Treem Outdoors – leśna innowacja

Pomysł płaskiego hamaka nie jest chyba odkrywczym, znane były już wieki temu. Treem Outdoors wyeliminował jednak poważną wadę tego typu konstrukcji – tendencję do wywracania się.

Dwa drzewa, cztery punkty zawieszenia= wyjątkowa stabilność. Czy to więc najlepszy hamak do super płaskiego spania? Postanowiłem to sprawdzić.

DANE PODSTAWOWE:

 • Strona producenta: Treem Outdoors
 • waga 1,4 kg
 • maksymalny udźwig: 200 kg
 • szerokość: 85 cm
 • długość: 2 m
 • kolor: szary
 • cena: 180 USD

SYSTEM ZAWIESZANIA

Po latach spania w klasycznych hamakach, system zawieszania Treem Outdoors wydaje się być mocno skomplikowanym. Przeczytałem instrukcję “na sucho”, ale w plenerze i tak pojawiło się pytanie: jak to działa? Pokrowiec skrywa (poza samym hamakiem) dwie składane poprzeczki, cztery zaciskowe taśmy zakończone metalowymi kółkami oraz dwie nakładki, umożliwiające rozłożenie hamaka za pomocą kijków trekkingowych. Rozpórki wkładamy na końcach hamaka. Dzięki temu powstaje coś na kształt noszy. Dwie taśmy mocujemy na drzewach oddalonych od siebie o ok 4,5 metra, powyżej wysokości naszych bioder. Powłokę hamaka maksymalnie naciągamy przekładając linę przez wspomniane kółka. U podstawy drzewa mocujemy dodatkowe taśmy, przez które przeciągamy i wiążemy górne naciągi. Oczywiście potrzebny będzie węzeł, ale myślę że każdy, bez tajemnej wiedzy zawiesi Treem Outdoors hamak. Jak to czytam, wciąż wydaje się to czarną magią. W praktyce system jest bardzo prosty.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Na początku muszę nadmienić, że testowany hamak jest prototypem. W chwili pisania recenzji, na rynek trafił już dopracowany produkt finalny.

Całą konstrukcja spakowana jest do zgrabnego pokrowca, w którym poszczególne elementy mają swoje przegródki. Wszyta taśma pozwala wpiąć produkt do plecaka lub posłuży jako uchwyt do noszenia. Całość przypomina opakowanie lekkiego namiotu. Pokrowiec, jak i cały hamak uszyte są z najwyższą starannością a materiał jest piekielnie wytrzymałym. Po obu stronach spania umieszczono duże kieszenie, zapinane na zamek. Dzięki temu dokumenty, latarka, klucze, telefon czy nóż zawsze będą pod ręką. Dodatkowe pętelki pozwalają podczepić karabinkami futerał. Posłuży za dodatkową kieszeń. Duży plus! Powłoka hamaka jest dwuwarstwowa i umożliwia wsunięcie koca lub karimaty między warstwy materiału. W ten sposób izolujemy nasze plecy i nerki od idącego od ziemi chłodu a cała konstrukcja się usztywnia. Przy okazji jest miękko i milusio. Rurki stelaża połączone są gumką. Nie tylko nie zgubimy elementów, ale i błyskawicznie je złożymy. Są lekkie i solidnie wykonane. Jeśli nie chcecie ich nosić, projektant pomyślał o alternatywnym rozwiązaniu-możecie wykorzystać Wasze kije trekkingowe lub znalezione w lesie patyki. Końcówki lin naciągających konstrukcje są zakończone uchwytami. Są bardzo pomocne podczas wieszania hamaka. Mimo, że to prototypowy produkt, jakość i dbałość o detale są na bardzo wysokim poziomie.

 MODUŁOWOŚĆ

Testowany hamak pozwala na ewentualną, dalszą rozbudowę. Zamiast pisać, zobaczcie filmik. Czyż to nie genialne?

KOMFORT

Tu dochodzimy do kluczowej cechy hamaka. Możemy spać na płasko! To może być idealny hamak dla wiercących się w nocy, dla miłośników spania na boku. Obcując z klasycznym hamakiem ( w którym owiniemy się materiałem, niczym kokonem ) Treem Outdoors wydaje się być ciut wąskim. Spanie jest jednak bardzo wygodne. Zaskakująco wygodne!

CENA/JAKOŚĆ

Treem Outdoors nie należy do najtańszych. Jest bardzo ciekawą alternatywą dla dotychczas testowanych produktów. Jakość hamaka i gwarancja dobrego snu sprawiają, że warto rozważyć zakup. W outdoorze dobry sen jest na wagę złota.

Mocne strony produktu

 • płaskie spanie
 • duża stabilność konstrukcji
 • wysoka jakość wykonania
 • małe wymiary
 • adaptery do kijów trekkingowych

Słabe strony produktu

 • stosunkowo duża waga
 • dłuższy czas wieszani hamaka w porównaniu z wcześniej testowanymi hamakami
 • System zawieszania
 • Budowa i jakość wykonania
 • Komfort
 • Cena/Jakość
4.8

Uzasadnienie

Treem Outdoors to innowacyjny, płaski hamak, który oferuje niespotykaną stabilność i wygodne, naturalne ułożenie ciała. Jeśli podejdziesz do tej koncepcji z dużą otwartością i popełnisz zakup-może się okazać, że właśnie zafundowałeś sobie najwygodniejszy, błogi sen, na który zasługujesz w outdoorze.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.