" Jeśli chcesz ujrzeć tęczę, musisz dzielnie przetrwać deszcz - Masashi Kishimoto "

Heksa to nie beksa-tarp na każdą pogodę

Polskiej marki Lesovik przedstawiać chyba nie trzeba. Każdy, kto pomyślał o spaniu w hamaku, z pewnością spotkał się z tą marką (www, Outdoor Magazyn, produkt, warsztaty, festiwale, targi, wspólne wędrowanie). Moja przygoda zaczęła się kilka lat temu właśnie od Lesovika. Dziś mam przyjemność zaprezentować Ich najnowszy tarp Heksa:

DANE PODSTAWOWE:

wymiary:  360 x 300 cm !

tkanina: 100% nylon w splocie mikroripstop

6 napinaczy linek

w zestawie: tarp, pokrowiec transportowy, zintegrowany system zawieszenia i regulacji

waga: 480 g z linkami

strona produktu: TU

cena: 479 PLN

Z ogromną przyjemnością i ciekawością śledzę rozwój marki. Styczność miałem ze wszystkimi modelami tarpa i przyznać muszę, że Heksa jest najlepszym i najładniejszym tarpem od Lesovika. Jest większy, lżejszy i najłatwiejszy w obsłudze. Przebojem wszedł na rynek. Pewnie Was nie zdziwi, że zdobył także moje serce.

SYSTEM ZAWIESZANIA

System zawieszania oparty jest o sześć punktów mocowania. Wykonane są z ciętego laserem, wytrzymałego Hypalonu. Bez znajomości tajemnych węzłów wieszacie tarp między dwoma drzewami, wbijacie ultralekkie, lesovikowe szpilki i jedną ręką napinacie konstrukcję. Całość odbywa się bardzo szybko Ma to ogromne znaczenie w czas niepogody.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Lesovik właśnie wszedł na kolejny, wyższy poziom projektowania i produkcji hamakowego sprzętu. Testowany tarp uszyto z najwyższą starannością, z ultralekkiego nylonu w kolorze Crocodile. Newralgiczne miejsca wzmocniono laserowo ciętym Hypalonem.

W pierwszej kolejności zauważa się niską wagę produktu i niespotykaną wcześniej materię. Materiał jest przyjemny w dotyku i cienki jak pergamin. Po rozwieszeniu tarpa ukazują się kolejne jego cechy-cechy, które wprowadzają innowacyjność na polski rynek. Heksa ma bowiem sześciokątny kształt, a jej wydłużony do 360 cm grzbiet skuteczniej osłania hamak przed deszczem. Łukowato wycięte krawędzie tkaniny pozwalają na lepsze jej napięcie. Dzięki temu materiał nie ugina się pod naporem wody. Całość zapakowano w dość luźny pokrowiec o wysokości 16cm i obwodzie 10 cm. Objętość tarpa po spakowaniu to ok 1,3 litra. Waga testowanego egzemplarza, wraz z linkami i pokrowcem to 480 g.

W okresie testowania Heksy w terenie, nie zauważyłem jakichkolwiek wad produktu.

MODUŁOWOŚĆ

Tarp jest częścią bardzo przemyślanego zestawu hamakowego. Kupując Heksę, Drakę oraz Otul (no i szpilki) zyskujecie czterosezonową, królewską sypialnię w środku lasu. Heksa pasuje oczywiście do większości dostępnych na rynku hamaków. To produkt szybki w montażu i demontażu. Sprawdzi się jako tarp, zadaszenie biwakowe dla kilku osób, czy np awaryjne poncho.

KOMFORT

Tarp Heksa doskonale zabezpiecza przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Kolor Crocodile jest mi bardzo bliski: stonowany, elegancki, doskonale wtapiający się w otoczenie. Jednocześnie przepuszcza odrobinę światła i dzięki temu spanie nie jest klaustrofobicznym. W zestawie Lesovika błyskawicznie zasypiałem w każdych warunkach, zupełnie jak dziecko. Poranne promienie słońca dyskretnie łaskotały po twarzy. Wierzcie, czy nie – było tak miło i bezpiecznie, że aż nie chciało się wstawać.

CENA/JAKOŚĆ

Jakość szycia i dobrany materiał są na najwyższym poziomie. To moim zdaniem najlepszy tarp od Lesovika, wart każdej wydanej złotówki.

Mocne strony produktu

 • made in Poland
 • bardzo wysoka jakość wykonania
 • innowacyjny kształt i wydłużona konstrukcja
 • niska waga
 • tarp kompatybilny z większością hamaków
 • szybkość i prostota obsługi

Słabe strony produktu

 • brak
 • System zawieszania
 • Budowa i jakość wykonania
 • Komfort
 • Cena/Jakość
5

Uzasadnienie

Najlepszy tarp w ofercie Lesovika. Lżejszy, większy, piękniejszy. Absolutny MUST HAVE.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

 • Ale Draka! – Rewild.pl

  […] rozwiązanie do biwakowania w terenie. W połączeniu z podpinką OTUL i dedykowanym tarpem Heksa tworzy całoroczny zestaw […]

  19 grudnia, 2019 - 7:53 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.