AGS BIKE – Kto smaruje, ten jedzie

Z początkiem roku 2022 nawiązałem współpracę z polską firmą AGS. Robią fenomenalne, rowerowe (i nie tylko) smary, które pomagają kręcić wyniki Filipowi Helta i wielu innym zawodnikom. Czy to produkty tylko dla zawodowców? Oczywiście, że nie! Jestem najlepszym tego przykładem 🙂 XC i szosa czekają na pierwsze treningi.

Zanim przetestuję produkty w terenie, podsyłam garść informacji o produktach AGS.

AGS BIKE

AGS BIKE to wysokiej klasy syntetyczny środek smarny, który ogranicza skutki użytkowania rowerów i motocykli w ciężkich warunkach. Przeznaczony jest do wszystkich typów łańcuchów stosowanych w rowerach i motocyklach. Jego stosowanie powoduje skuteczną ochronę łańcuchów napędowych.

Specjalna mieszanka został oparta na syntetycznych półproduktach z wysoko specjalistycznymi dodatkami. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, które pozwalają na płynną pracę napędu, ochronę przed rdzą i wymywaniem przez wodę. Produkt świetnie się sprawdza zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach na bardzo długich dystansach.

AGS BIKE został przygotowany dla najbardziej wymagających użytkowników jednośladów – zarówno rowerzystów, jak i motocyklistów. Specjalna mieszanka został oparta na syntetycznych półproduktach z wysoko specjalistycznymi dodatkami. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, które pozwalają na płynną pracę napędu, ochronę przed rdzą i wymywaniem przez wodę. Produkt świetnie się sprawdza zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach na bardzo długich dystansach.

AGS BIKE EXTREME

Produkt ten jest kontynuacją rozwoju produktu AGS BIKE. Wersja Pro posiada nowoczesny dodatek uszlachetniający, który jeszcze bardziej wydłuża ciche i bezproblemowe działanie łańcucha. Ponadto zastosowany dodatek jeszcze skuteczniej zabezpiecza przed korozją nawet podczas jazdy w śniegu czy atmosferze soli drogowej. Jest bardziej odporny na wymywanie wodą i nie traci swoich właściwości w ekstremalnych warunkach.

AGS BIKE Spray

Każdy rower posiada kilkanaście elementów współosiowych, gdzie ważne jest zachowanie niskiego tarcia oraz zabezpieczenie łożysk przed korozją i wypłukiwaniem z nich smaru. Ponadto ważne jest zabezpieczenie otwartych powierzchni takich jak golenie amortyzatorów celem zapewnienia lepszej i cichej pracy całego układu. Właściwości aerozolu są naprawdę dobre. Tworzy on lekką powłokę niczym lakier na elementach, które smaruje. AGS BIKE Multipurpose Spray daje mocny poślizg i przede wszystkim jest odporny na zanieczyszczenia.

Zastosowanie:

  • łożyska
  • amortyzatory
  • piasty
  • inne elementy wymagające zabezpieczenia i smarowania

To co istotne, produkty można stosować zarówno w jeździe profesjonalnej, jak i typowo rekreacyjnej. Mają zastosowanie w rowerach MTB, szosowych i miejskich.

Więcej na stronie https://aerogrease.com/

@Aerogrease

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.