Flyhamak Outdoor I

Outdoor I to podstawowy model w gamie zintegrowanych hamaków marki Flyhamak. Na jego bazie powstały dodatkowe modele do biwakowania w niesprzyjających warunkach pogodowych, opisane w innych postach.

Model Outdoor I dedykowany jest do wszelkich, całorocznych działań outdoorowych. Jest doskonałą propozycją dla każdego uprawiającego turystykę leśną, survivialową, bushcraftową. Hamak posiada zintegrowaną moskitierę i podwójne dno,  umożliwiające włożenia koca, karimaty lub maty samopompującej. Cięciwa i praktyczne kieszenie są kolejnym, ciekawym elementem zestawu. Jeśli planujesz częste korzystanie z hamaka -ten model  z pewnością wart jest Twojego zastanowienia. O ile nie szukasz ekstremalnych doznań w mocno ujemnych temperaturach, właśnie znalazłeś produkt dedykowany dla Ciebie.

DANE PODSTAWOWE:

wymiary 300 x 148 cm

udźwig    260 kg

materiał Nylon Ripstop 53g/m2, import USA

nici Guterman

zamek YKK rozmiar 3, dwustronny suwak

moskitiera 25 g/ m² (bardzo duża wytrzymałość)

cięciwa żółta 2,5 mm dynema

waga: 851 g wraz cięciwą, moskitierą i pokrowcem

cena: 449 PLN

SYSTEM ZAWIESZANIA

Flyhamak oferuje dwa rozwiązania:

 • Fly Whoopie to lekki  system zawieszenia wraz z karabinkami z lekkiego aluminium. Służy do szybkiego i bezproblemowego wieszania hamaka bez sznurków i węzłów. Wykonany został z dynemy o zerowej rozciągliwości. Taśmy nośne wyprodukowano w USA i dedykowane są do większości systemów hamakowych. Waga zestawu wraz z karabinkami to jedyne 158 g. (cena regularna: 99 pln )

 

 • Fly Taśmy to unikalne, ciut cięższe rozwiązanie o wadze 210 gram. System oparto o niskorozciągliwe taśmy o wytrzymałości do 300 kg. Bajecznie prosta i szybka regulacja powoduje, że to mój ulubiony system zawieszania hamaków (cena regularna: 149 pln)

System zawieszania stanowi wyposażenie dodatkowe i nie zawiera się w cenie hamaka

 

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Ten jednoosobowy hamak uszyto z super mocnego materiału Nylon w Rip Stop 53g/m2 (import USA) w neutralnym dla otoczenia kolorze Dark Olive. Jakość szycia nie budzi zastrzeżeń. Szwy prowadzone są równo i starannie. Po wielu miesiącach testowania w terenie nie zauważyłem jakichkolwiek wad produktu. Materiał jest oddychający i bardzo miły w dotyku. W zestawie znajdziecie cięciwę wraz z dwoma praktycznymi kieszeniami na telefon, książkę , butelkę wody oraz zintegrowaną, czarną moskitierę. Pozwala ona na wysoki komfort snu z dala od wszelkich insektów. Dwustronny zamek YKK wszyto na całej długości hamaka. Rozwiązanie to umożliwia odchylenie moskitiery na czas całodziennego biwakowania. Podwójne dno hamaka umożliwia wsunięcie karimaty, maty samopompującej lub koca. Dzięki temu nie będziecie odczuwali powiewów wiatru a sam nocleg stanie się jeszcze bardziej komfortowym. Pokrowiec hamaka jest jednostronnie otwierany i stosunkowo ciasny. Produkt pozytywnie zaskakuje, zwłaszcza w porównaniu z innymi, zintegrowanymi hamakami. To mistrz judo w w konfrontacji z hamakiem DD Hammocks Frontline- mistrzem sumo. Obaj są mistrzami i oba mi się podobają, ale jeśli mam dźwigać go w plecaku… hmmm … wybieram lżejszego i bardziej kompaktowego.

MODUŁOWOŚĆ

Flyhamak Outdoor I to gotowe, zaawansowane rozwiązanie do 3/4 sezonowego spania. Sprawdzi się  w parku podczas letniego pikniku ale moim zdaniem jego prawdziwym żywiołem jest dzicz, w zmiennych warunkach pogodowych. To najbardziej uniwersalny model całoroczny w ofercie Flyhamak, który spełni oczekiwania większości hamakersów. Początkowo dziwiłem się, że moskitiera rozpina się tylko wzdłuż jednego boku hamaka. Wskoczyłem jednak w “buty” producenta. Zintegrowany hamak ma być gotowy do użycia w ciągu jednej minuty, bez kombinowania, dopinania, odpinania… To produkt dla świadomego i wymagającego klienta. Bardzo szybko przywykłem do tego rozwiązania.

ps. Jeśli kręcą Cię niskie temperatury, rozważ dokupienie ocieplacza (underblanket), Kokona lub zwyczajnie zakup wyższego modelu.

KOMFORT

Możliwość asymetrycznego ułożenia ciała w hamaku powoduje, że nocleg jest bardzo komfortowym. Materiał jest bardzo miły w dotyku. Praktyczne kieszenie zawieszone na cięciwie ogarniają nasze podręczne przedmioty. Dzięki temu nóż, klucze i inne ostre przedmioty nie wejdą w interakcję z hamakiem. Po zapięciu gęsto tkanej moskitiery nie ma poczucia klaustrofobii. Zapewniona jest pełna widoczność przy jednoczesnej ochronie przed insektami.  

CENA/JAKOŚĆ

Flyhamak Outdoor I to wszechstronny, doskonały produkt. Jest świetnie uszyty, trwały, elegancki, wtapia się w otoczenie. Zaprojektowany i wyprodukowany został w polskiej firmie Flyhamak. Moim zdaniem cena producenta jest adekwatna do jakości i w pełni uzasadniona. 

Mocne strony produktu

 • made in Poland
 • wysoka jakość wykonania
 • małe wymiary zestawu, zwłaszcza w porównaniu z rozwiązaniami innych producentów
 • zintegrowana moskitiera
 • praktyczne kieszenie na telefon, butelkę wody itp
 • podwójne dno

Słabe strony produktu

 • Pokrowiec wydaje się być zbyt ciasnym. Warto pomyśleć o ciut luźniejszym, dwustronnie otwieranym pokrowcu lub worku kompresyjnym, który pomieści hamak wraz z systemem zawieszenia.

 

Ocena końcowa
 • System zawieszania
 • Budowa i jakość wykonania
 • Modułowość
 • Komfort
 • Cena/Jakość
5

Uzasadnienie

Hamak Outdoor I to “wszystkomający” hamak do wielosezonowego biwakowania. Nie zawiera jedynie systemu zawieszania, ale te oczywiście są dostępne w sklepie Flyhamak ( w moich testach osiągają bardzo wysokie noty). Przemyślana konstrukcja, kompaktowość i bardzo wysoka jakość wykonania są wystarczającymi powodami, by rozważać ten model, jako rozwiązanie docelowe.

Jeśli zapragniesz zimowego biwakowania, pamiętaj by zadbać o swoje zdrowie.  Warto dokupić underblanket, zainwestować w profesjonalny śpiwór lub wybrać zimową wersję hamaka – Extreme Integra.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.