" Piękny widok. Brakuje tylko Ciebie. Spotkajmy się na zewnątrz."

Jack Wolfskin Zenon Storm Jacket

Przez długi czas rozglądałem się za uniwersalną kurtką, która sprawdzi się w zimniejsze poranki przy ognisku oraz jako docieplenie na górskich postojach. Zrobiłem prawie z tego “doktorat”. Rozważałem opcje syntetyczne i puchowe. Każda ma swoje wady i zalety. Ociepliny syntetyczne są łatwe w czyszczeniu, nawet przemoczone spełniają swoją rolę, puchowe są zwyczajowo lżejsze, lepiej izolują i są bardziej kompaktowe. Finalnie wybrałem kurtkę hybrydową, która łączy cechy lekkiego puchu i wytrzymałych włókien syntetycznych-kurtkę Zenon Storm Jack Wolfskin.

 

Model Zenon Storm Jacket to ciepła kurtka puchowa z zimowej kolekcji technicznej odzieży Jack Wolfskin. Wydajny, certyfikowany puch kaczy (90% zawartości samego puchu i sprężystości 700 cuin) zapewnia doskonałe ocieplenie, niemal nic nie waży i gwarantuje przyjemnie naturalny komfort noszenia. Tak wysokie parametry naturalnego wypełnienia oraz użycie w kapturze oraz na ramionach syntetycznych włókien hydrofobowych MicroGuard – tworzy w efekcie jedną z najlepiej izolujących kurtek puchowych. Pomysł na użycie syntetycznych włókien w obszarach narażonych na działanie śniegu i deszczu ( rękawy, ramiona, kaptur) uważam za bardzo dobry i sprawdził się podczas rocznego użytkowania. Wiatroszczelna tkanina zewnętrzna sprawia, że ​​kurtka jest jeszcze cieplejsza i świetnie trzyma puch. Wybrałem kolor czarny, jakże popularny w Polsce…  Muszę popracować nad sobą, bo kolorów jest sporo i warto poeksperymentować stylistycznie.  Kurtka jest lekka i zajmuje niewiele miejsca w plecaku. To doskonały kompan w moich wyprawach. Nie zawiodła ani razu. Co poprawić? Może warto popracować nad wewnętrznym materiałem, aby był ciut milszy w kontakcie ze skórą?

Główne cechy:

  • Wykorzystanie w głównej części kurtki wysokiej jakości certyfikowanego puchu kaczego – 90% zawartość puchu i 700 cuin sprężystości
  • Jako dodatkową ochronę przed zimnem wykorzystano techniczne włókna hydrofobowe MicroGuard Maxloft Q.M.C.
  • Materiał zewnętrzny to świetnie chroniący przed wiatrem – Stormlock w dwóch wersjach: Flygrid oraz Taffeta
  • Nienasiąkliwa tkanina zewnętrzna chroni przed wilgocią
  • Duża ilość komór utrzymujących wypełnienie puchowe we właściwym miejscu
  • Regulowany na obwodzie i głębokości kaptur
  • Para kieszenie bocznych – zapinanych na suwaki
  • Możliwość skompresowania i złożenia kurtki do specjalnego worka transportowego, który jest w komplecie
  • świetny stosunek ceny do jakości
  • waga 484 gramy

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.