" Odłącz się, aby się połączyć "

Hamak Karri

Polska marka CUMULUS od zawsze kojarzyła mi się z absolutnie topowym puchem (kurtki i śpiwory). Niedawno odkryłem, że to także producent kompletnego wyposażenia hamakowego. W pierwszej chwili oniemiałem ze zdziwienia, chwilę potem postanowiłem stanąć na głowie, by je przetestować. Cumulus, jak i jeszcze kilka innych, polskich marek “robiących w puchu”, jest niekwestionowanym, światowym leaderem w swojej kategorii. Każdego dnia kolejna setka blogerów czegoś od nich chce… Trafiłem jednak na super team, który z ogromną ufnością i niezwykłą serdecznością podszedł do mojego projektu. Tym samym miałem ogromną przyjemność obcować z niesamowitymi produktami marki CUMULUS.

Dziś zaprezentuję hamak Karri, a nawet zaproponuję gotowy zestaw, który zakończy nieznośną udrękę poszukiwań i spełni oczekiwania większości hamakersów.

DANE PODSTAWOWE

strona produktu: Karri

wymiary 3 X 1,5 m

udźwig 250 kg !

materiał: Pertex® Quantum DWR, 53 g/m²

waga hamaka 275 g / całego kompletu 475g

cena 469 PLN za kompletny zestaw tj hamak, system zawieszenia i dwa ultralekkie karabinki

Jakże często się zdarza, że hamak z linkami wciskamy na siłę do jednego pokrowca. Cumulus zaproponował inne podejście do tematu. System zawieszania oraz hamak zapakowano w osobne, bardzo eleganckie pokrowce. Od pierwszej chwili ma się pewność, że w naszych rękach jest wyjątkowy produkt.

SYSTEM ZAWIESZANIA

Uniwersalny i bardzo prosty w obsłudze system zawieszenia, zawiera piękny pokrowiec, woopie sling wykonane z trzymilimetrowej Dyneemy, cięciwę, dwa aluminiowe karabinki oraz dwie taśmy poliamidowe o grubości 20 mm. To gotowy zestaw do szybkiego zawieszania hamaka bez jakichkolwiek węzłów. Jest integralną częścią zestawu i zawiera się w jego cenie!

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Hamak ma klasyczne wymiary 3 x 1,5 m. Tym, co wyróżnia Karri na rynku, to doskonałe szycie i użyty materiał. Zastosowany Pertex Quantum (w kolorze grafitowym) charakteryzuje się niską masą, ogromną trwałością i wysoką oddychalnością. Tkanina jest przy tym niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku (Pertex Quantum znajdziecie także w luksusowych modelach kurtek i śpiworów puchowych). Jakość wykonania i dobór materiału nie jest dziełem przypadku. To trzydziestoletnie doświadczenie marki Cumulus (wysoka specjalizacja, pracownicy, park maszyn i testy produktów w najodleglejszych zakątkach świata). Hamak pakowany jest w pokrowiec typu bishop-bag (dwustronnie otwierany) o wysokości 19 cm i średnicy worka 10 cm, uszyty z tego samego materiału. Po spakowaniu zajmuje poniżej 1,5 litra objętości w przestrzeni plecaka.

MODUŁOWOŚĆ

Hamak Karri jest częścią doskonale przemyślanego zestawu (Karri, tarp Fir, underquilt Selva ). Posiadając cały zestaw, możesz cieszyć się biwakami przez cały rok kalendarzowy, bez względu na warunki pogodowe.

KOMFORT

Hamak jest szalenie wygodnym. Wymiary pozwalają na spokojny sen osobom o wzroście do 2 metrów. Hamak jest optymalnie wentylowany i bardzo miły w dotyku. Użytkując hamak Karri masz pewność, że obcujesz z produktem klasy premium.

Zastosowany w hamaku materiał Pertex Quantum jest niezwykle miłym, ale ciut śliskim, w mojej subiektywnej opinii. Sprzyja spaniu na tzw „banana”. Dodanie punktowo kilkunastu silikonowych, antypoślizgowych wstawek sprawi, że spanie asymetryczne będzie bardziej precyzyjnym i równie komfortowym. Oczywiście to bardzo indywidualne odczucie i nie wpływa na ogólną ocenę produktu.

CENA / JAKOŚĆ

Hamak Karri jest gotowym rozwiązaniem dla miłośników outdooru. Produkt spodoba się każdemu, kto szuka najwyższej jakości i komfortu na długie lata. Użyty materiał jest absolutnie wyjątkowym, a cena zestawu zwyczajnie zaskakuje. Pozytywnie zaskakuje.

Mocne strony produktu:

-made in Poland

kompletny system hamakowy, wieszasz i cieszysz się chwilą (system zawieszania hamaka w cenie produktu)

bardzo wysoka jakość wykonania i najwyższej jakości materiał

-produkt wszechstronny, gotowy do dalszej rozbudowy zestawu

-atrakcyjna cena

-małe wymiary

pięcioletnia gwarancja

Słabe strony produktu:

-tylko jeden kolor produktu

  • System zawieszania
  • Budowa i jakość wykonania
  • Komfort
  • Cena/Jakość
5

Uzasadnienie

Testując hamaki marki Cumulus uznałem Karri za optymalny produkt, stanowiący benchmark dla pozostałych modeli producenta. Jest wszechstronnym hamakiem i doskonałą bazą do dalszej rozbudowy zestawu. Jest lekki i kompaktowy, a swoją niezwykłą wytrzymałość zawdzięcza miłej w dotyku, solidnej tkaninie Pertex Quantum. To jeden z najlepszych hamaków na rynku, jakie testowałem. Karri to produkt premium, którego nie można pominąć w zakupowych rozważaniach.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

  • Tarp FIR – Rewild.pl

    […] na rynku hamaków. To produkt szybki w montażu i demontażu. W połączeniu z hamakiem Karri/Jarrah oraz underquiltem Selva, będzie idealnym zestawem […]

    4 lipca, 2019 - 1:16 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.