" WE EXIST TO CONNECT PEOPLE TO NATURE "

Born to be recycled-Halti

Juhani Hyökyvaara, pracując w sklepie turystycznym w Helsinkach szybko dostrzegł, że klienci szukają lżejszych, bardziej funkcjonalnych plecaków, śpiworów i namiotów, od tych dostępnych na rynku. Tak, w roku 1972, powstała firma Jukaflex. W 1976 Hyökyvaara wprowadził na rynek pierwsze elementy innowacyjnego sprzętu turystycznego i kempingowego pod własną marką Halti. Plecak aluminiowy Halti był znacznie lżejszym od konkurencyjnych produktów na rynku. Nowa konstrukcja śpiwora pozwoliła na zapięcie dwóch śpiworów.

Testowanie produktów było priorytetem od samego początku firmy. Grupy testowe, składające się z młodych Finów, użytkowały produkty w surowych warunkach, od Spitzbergenu po Biegun Północny. 

Dzisiejsze Halti to skandynawska marka outdoorowa premium, dedykowana do licznych sportów w plenerze: narciarstwo alpejskie i freestyle, narciarstwo biegowe, wspinaczka, golf, jazda na rowerze, biegi, nordic walking,…

Misją Halti jest zbliżenie człowieka i przyrody.  Natura jest antidotum na stres, miejscem uzdrawiania i odmładzania. To miejsce, w którym możemy znaleźć równowagę i spokój. Otaczająca przyroda nieustannie inspiruje do opracowania produktów wysokiej jakości, trwałych i co najważniejsze – przyjaznych dla środowiska.

Kurtka Halti Hiker Next Generation narodziła się z koncepcji „Born to be recycled”. Kurtka jest wodoodporna i wiatroszczelna, idealna na każdą pogodę. Jest zapowiedzią kolekcji Halt’s Outdoor na 2020 rok. Kurtka wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu i nadaje się w 100% do recyklingu. To 100% eco! Nie mogło być inaczej – kurtka zdobyła główną nagrodę podczas najbardziej prestiżowych, europejskich targów ISPO Outdoor 2019, w kategorii odzieży zewnętrznej.

Więcej na stronie producenta: HALTI

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.