" No heaven without hell "

Bushmen Thermo-tarp


Bushmen Thermo-Tarp to całoroczny tarp hamakowy, który stanowi jednocześnie wielozadaniową, wodoodporną płachtę ratowniczą z warstwą termoizolacyjną. Tarp wykonany został z lekkiego ale bardzo wytrzymałego materiału ze splotem ripstop.

DANE PODSTAWOWE:

wymiary:  300 x 300 cm

19 pętli

wodoodporność: 3000 mm

waga: 750g

wymiary po spakowaniu 26 x 13 x 13 cmw

strona produktu: TU

cena: 269,99 PLN

SYSTEM ZAWIESZANIA

Thermo-tarp posiada 19 pętli, które pozwalają na dowolną konfigurację. W cenie produktu brak jest jednak linek. Do zawieszenia tarpa nad hamakiem musiałem poczynić dodatkowy zakup.

BUDOWA I JAKOŚĆ WYKONANIA

Thermo-tarp wykonany jest z bardzo mocnego, nieprzemakalnego i oddychającego materiału ze splotem Ripstop. Strona wierzchnia ma bardzo ładny, oliwkowy kolor, który doskonale maskuje w terenie. Wewnętrzna strona materiału powlekana jest srebrną warstwą termoizolacyjną, co zwiększa komfort termiczny, zarówno podczas dużych upałów jak i mrozów. Potrójne, mocne szwy prowadzone są równo, acz w jednym miejscu miałem zastrzeżenia, co do wykończenia. Po wewnętrznej stronie tarpa, w jego narożnikach, ukryte są kieszenie do chowania linek. Dzięki temu tarp jest zawsze gotowy do szybkiego użycia, bez tracenia cennego czasu na rozplątywanie sznurków.


Pokrowiec tarpa wyposażony jest w uchwyty i szlówki, zgodne z systemem Molle. Dzięki temu możemy przytroczyć tarp do plecak bez obaw o jego zgubienie. Pokrowiec można wykorzystać także, jako worek na podręczne rzeczy, do podwieszenia na cięciwie hamaka.

Po wielu miesiącach testowania thermo-tarpa od Busmena – produkt wciąż wygląda, jak nowy.

MODUŁOWOŚĆ

Produkt testowałem w klasycznym połączeniu z hamakiem Camo i firmową moskitierą. Uważam, że warto pochylić się nad ofertą Bushmen Travel Gear, zwłaszcza że testowany, kompletny zestaw kosztuje tylko 640 pln.

Thermo-tarp to produkt, który z pewnością docenią survivalowcy, bushcraftowcy, harcerze i miłośnicy wielodniowego obozowania w terenie. Tarp jest produktem wielofunkcyjnym, który stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu hamakowego.

KOMFORT

Testowany thermo-tarp to bardzo praktyczne i lekkie schronienie biwakowe. Od pierwszego kontaktu budzi moje duże zaufanie. Powierzchnia tarpa dobrze chroni i maskuje w terenie. Wewnętrzna, srebrna warstwa rozjaśnia optycznie otoczenie i sprawia, że biwakowanie w hamaku jest jeszcze bardziej przyjemnym. Podczas testów użytkowałem go jako klasyczny tarp, ale w zależności od sytuacji może stać się namiotem, kocem/noszami ratunkowymi, izolacją pod karimatę podczas spania na glebie, ekranem cieplny lub płachtą sygnalizacyjną. To produkt, który może wybawić z niejednej opresji i posłuży, jako prowizoryczny dom w oczekiwaniu poprawy pogody.

Wg opisu producenta – przewodność cieplna tarpa jest blisko 40-krotnie niższa niż piasku i prawie 20-krotnie niższa niż trawy. Właściwości termoizolacyjne chciałem osobiście zweryfikować poprzez testy kamerą termowizyjną. Tego typu gadżet jest drogi i niełatwy do zdobycia. Z tego powodu długo zwlekałem z publikacją recenzji. Rozpoczął się sezon biwakowy, więc nie chcę przeciągać testów. Zagadnienie z pewnością pogłębię w trakcie roku, a wyniki badań znajdziecie na tej stronie.

CENA/JAKOŚĆ

Bushmen Thermo-tarp to pancerny, wielozadaniowy produkt na długie lata. Produkt szyty jest w Chinach, ale jakością nie odbiega od wielu europejskich produktów. Cenę uważam za atrakcyjną.

Mocne strony produktu

stosunkowo małe wymiary spakowanego produktu i jego waga

kompatybilny z większością hamaków

wielozadaniowy

wielofunkcyjny pokrowiec z systemem mocowania Molle

Słabe strony produktu

produkt jest dobrze uszyty, ale w porównaniu z najlepszymi tarpami na rynku dostrzegam jeszcze przestrzeń do poprawy.

Ocena końcowa
  • System zawieszania
  • Budowa i jakość wykonania
  • Modułowość
  • Komfort
  • Jakość/Cena
4.3

Uzasadnienie

Testowany thermo-tharp  z pewnością znajdzie wielu nabywców. Doskonale spełni się w roli hamakowego tarpa, ale nie tylko… jego zastosowanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Drobne poprawki w szyciu oraz dodanie odciągów sprawią, że z przyjemnością podwyższę ocenę do najwyższej. 

Mocny niczym Pudzian, prosty jak autostrada do Warszawy, skuteczny jak Porucznik Borewicz. Taki jest thermo-tarp od Bushmena.

YOU MIGHT ALSO LIKE

0 Comments

Leave A Comment

Your email address will not be published.